Dom Wczasów Dziecięcych w Bardzie | O nas
15302
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15302,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode_grid_1200,qode-theme-ver-14,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

O nas

Misja domu wczasów dziecięcych w Bardzie :

„Kształtujemy otwartą i aktywną postawę wobec świata w dialogu i współdziałaniu„

DWDz. jest publiczną placówką oświatową, całoroczną i całodobową, zapewniającą opiekę i wychowanie uczniom w okresie pobierania nauki poza miejscem zamieszkania. Placówka przeznaczona jest do okresowego pobytu dzieci i młodziezy w celu wspierania ich fizycznego i psychicznego rozwoju oraz wzmocnienia ogólnej kondycji psychofizycznej i kształtowania zachowań prozdrowotnych z wykorzystaniem lokalnych warunków klimatycznych.

Naszym przesłaniem w działalności dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej jest dobro ucznia i jego indywidualne potrzeby. Najwyższym dobrem placówki jest uczeń, który w przyjaznej atmosferze i wzajemnej akceptacji zwiększa swoje szanse na osiągnięcie sukcesu.

Kilka słów o tym, co mamy…

Dom Wczasów Dziecięcych położony jest w niezwykle malowniczym krajobrazie Gór Bardzkich, wśród drzew i zieleni. Przy ośrodku znajduje się park przeznaczony do zajęć sportowo-rekreacyjnych oraz odkryty basen kąpielowy (czynny w czasie kolonii letnich).

Baza lokalowa ośrodka składa się z 28 pokoi 2, 3 i 4 osobowych (w tym 21 pokoi z łazienkami). Pokoje wyposażone są w łóżka (pojedyncze i piętrowe), stoliki, szafy i szafki nocne. Ponadto w ośrodku znajduje się:

– duża świetlica do zajęć muzyczno-ruchowych,
– sala telewizyjna,
– sala bilardowa,
– pracownia plastyczno-gipsowa,
– klasa lekcyjna.

Każda grupa wychowawcza zajmuje osobne piętro z siedmioma pokojami (23 miejsca) i dużym korytarzem.

 

Opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna- zajęcia dydaktycznowychowawcze i opiekuńcze prowadzą nauczyciele-wychowawcy, wg planu ustalonego na dany turnus, zaś w ciągu nocy opiekę sprawuje opiekunka nocna.